Półkolonie letnie – 28.06.202

Półkolonie letnie dla dzieci romskich i nieromskich, zamieszkujących miasto Gliwice w 2023
Dofinansowano  z Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021 – 2023
oraz  ze środków miasta Gliwice

Dzień trzeci 28.06.2023

Dziś pojechaliśmy na pierwszą z czterech wycieczek. Odwiedziliśmy Muzeum Kopalni Wujek w Katowicach. Nie było to przypadkowo wybrane miejsce. Muzeum to zostało wybrane, ponieważ nasze półkolonie nie mają tylko na celu zabawy. Podczas naszych wyjazdów integrujemy się, bawimy oraz dowiadujemy się rzeczy, które dotyczą naszego kraju i posiadają wątek historyczny oraz jak bardzo wydarzenia, które miały tam miejsce wpłynęły na zmiany w naszym kraju. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy, jedna grupa została w muzeum, druga poszła poszaleć na placu zabaw w Parku Kopernika. Grupa zwiedzająca miała warsztaty dotyczące wydarzeń w Kopalni Wujek w formie gry planszowej Droga do wolności, a następnie zwiedzała muzeum wraz z przewodnikiem. Później nastąpiła zmiana grup i grupa zwiedzająca poszła do parku, a duga zwiedzać. Na zakończenie pojechaliśmy do Mc Donalda, gdzie zjedliśmy ciepły posiłek, a na deser dostaliśmy lody.

To tyle na dziś

Jutro…

Magdalena Kwiatkowska

Skip to content