Wycieczka edukacyjno – integracyjna do Muzeum Pożarnictwa i Muzeum Miejskiego w Mysłowicach

Prowadzenie świetlicy integracyjnej „Pod lipami” dla dzieci
romskich i nieromskich z terenu miasta Gliwice

Naszą nową przygodę ze świetlicą rozpoczęliśmy 10 września 2023 roku wycieczką do Mysłowic. Zwiedziliśmy Muzeum Pożarnictwa, gdzie dzieci zobaczyły najstarsze sikawki, którymi gaszono pożary, a były ciągnięte przez konie. Podczas zwiedzania uczestnicy wycieczki zobaczyli wozy strażackie od najstarszych do najnowocześniejszych. Mogły dotknąć okazy muzealne, sami przekonać się jak ciężka i niebezpieczna jest praca strażaka. Natomiast w Muzeum Miejskim poznali historię Mysłowic. Po zakończeniu zwiedzania wszyscy udali się do Mc Donalda, ponieważ tylko tam udało nam się zorganizować posiłek dla tylu osób. Dzieciaki były przeszczęśliwe, a przecież o to nam chodzi.
Następna wycieczka już niedługo.

Realizacja tego zadania była możliwa dzięki dofinansowaniu z:
PROGRAMU INTEGRACJI SPOŁECZNEJ I OBYWATELSKIEJ ROMÓW W POLSCE NA LATA 2021 – 2030,
który działa dzięki
MINISTERSTWU SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI
ŚLĄSKIEGO URZĘDU WOJEWÓDZKIEMU W KATOWICACH.

Magdalena Kwiatkowska