Wycieczka do Kopalni Ignacy powiecie rybnickim

Prowadzenie świetlicy integracyjnej „Pod lipami” dla dzieci
romskich i nieromskich z terenu miasta Gliwice

01 października wyruszyliśmy do Kopalni Ignacy w powiecie rybnickim. Zwiedziliśmy wraz z przewodnikiem kopalnię. Podczas zwiedzania dzieci mogły samodzielnie wprawiać w ruch różne urządzenia, które kiedyś pomagały górnikom w pracy. Największą atrakcją była pompa wodna, która dostarczała powietrze, a także możliwość przejazdu wozem, którym mogły pokierować dzieci. Następnie weszliśmy na bardzo wysoką wieżę żeby podziwiać przepiękne widoki. Dzieci policzyły schody prowadzące na wieżę, było ich tylko……220. Następnie udaliśmy się na warsztaty o wdzięcznej nazwie „Sowa”, podczas których dzieci musiały uruchomić swoją wyobraźnię i zręczność. Zabawa była przednia, dzieci były bardzo zadowolone. Po zajęciach pojechaliśmy do restauracji Leśna Ostoja, gdzie najedliśmy się przepysznymi pierogami. Z niecierpliwością czekamy na kolejną wycieczkę, niestety już ostatnią.

Realizacja tego zadania była możliwa dzięki dofinansowaniu z:
PROGRAMU INTEGRACJI SPOŁECZNEJ I OBYWATELSKIEJ ROMÓW W POLSCE NA LATA 2021 – 2030,
który działa dzięki
MINISTERSTWU SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI
ŚLĄSKIEGO URZĘDU WOJEWÓDZKIEMU W KATOWICACH.

Magdalena Kwiatkowska