ZESPÓŁ SZKOLNO – PRZEDSZKOLNY NR 12 DZIEŃ ZIEMNIAKA FESTYN DLA DZIELNICY ZATORZE

5 października 2022 roku, na terenie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 12, w godzinach 10:00 – 14:00 odbył się festyn pod wdzięczną nazwą Dzień Ziemniaka, skierowany do wszystkich mieszkańców dzielnicy Zatorze.

Dzień ten obfitował w wiele atrakcji, najważniejszymi z nich było otwarcie dwóch nowych sal lekcyjnych: Zielonej pracowni i Laboratorium przyszłości.

Można było spróbować swoich sił podczas udziału w różnych doświadczeniach w nowych pracowniach edukacyjnych. Na sali gimnastycznej odbywały się warsztaty tańca romskiego oraz tańca śląskiego. Natomiast na zewnątrz można było czekało bardzo wiele atrakcji. Między innymi, nie ponosząc żadnych kosztów można było zjeść przepyszną kiełbaskę z grilla, grillowanego szaszłyka, kaszankę z cebulką oraz karczek, a także mięsne i ziemniaczane pakiety. Każdy, kto tylko miał ochotę, mógł zjeść tradycyjnie pieczone w popiele ze skórką. Na warsztatach kulinarnych można było można było spróbować dań, które nie wpłynęłyby źle na nasze sylwetki. Można było spróbować dań serwowanych na śniadanie, obiad i kolację. Przy okazji każdy, kto tylko miał ochotę mógł skorzystać z porady doświadczonego dietetyka. Ponadto mogliśmy zakupić sadzonki kwiatów domowych jak i do ogrodu. W sprzedaży za niewielkie pieniądze można było zakupić własnej roboty mydełka oraz świece zapachowe i sztuczną biżuterię, wykonaną przez uczestników świetlicy integracyjnej „Pod lipami” dla dzieci romskich i nieromskich. Na boisku odbywały się różnego rodzaju zajęcia, rozpoczynając od zajęć plastycznych, poprzez rozgrywki szachowe, zabawy z językiem niemieckim, kończąc na warsztatach sportowych. Automobil Club przyprowadził dwa oldskulowe samochody, którymi każdy chętny mógł się przejechać. Klasa VI a przygotowała swoje specjalne stoisko, na którym można było za darmo zjeść przepyszne ciasta, zapleść warkoczyki i wiele innych atrakcji, ale największą atrakcją był gitarowy występ ucznia tejże klasy. Działała również kawiarenka, gdzie za niewielkie pieniądze można było zjeść smaczne ciasto i napić się gorącej kawy i herbaty. Na zewnątrz odbył się również pokaz tańca śląskiego i romskiego, podczas którego po raz pierwszy po zaledwie dwóch próbach zatańczyła asystentka edukacji romskiej, pracująca w naszej szkole.

Dzień Ziemniaka mógł się odbyć dzięki dotacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, a także dzięki wsparciu Rady Osiedla Zatorze, która zapewniła poczęstunek przy otwarciu nowych szkolnych pracowni i upominków dla najlepszych uczestników wszystkich najlepszych warsztatów.

Zapraszamy za rok!!!!!

Magdalena Kwiatkowska

Skip to content