Wycieczka do Muzeum Miejskiego w Tychach – Tyska Galeria Sportu

W dniu 16.10.2021r. wyruszyliśmy na wycieczkę do Tych, aby zwiedzić Tyską Galerię Sportu. Główną propozycją wystawową Tyskiej Galerii Sportu jest ekspozycja stała poświęcona głównie piłce nożnej, hokejowi, historii sportu w mieście oraz najsłynniejszym tyskim sportowcom. To właśnie tu można poznać początki i kulisy założenia GKS-u Tychy, przypomnieć sobie największe sukcesy tego klubu – od piłkarskiego wicemistrzostwa Polski w 1976 roku po dwa hokejowe triumfy w Polskiej Lidze Hokejowej w latach 2005 i 2015. Nie mogło oczywiście zabraknąć filmów z fragmentami hokejowych meczów GKS-u Tychy. Swoje miejsce mają tu również najważniejsze trofea wywalczone przez tyskich sportowców oraz ich sprzęt i pamiątki. W Alei Gwiazd zachwycają efektowne zdjęcia największych sław sportu, związanych z Tychami. Posłuchać można również stadionowych przyśpiewek kibiców oraz znanych komentatorów sportowych, którzy opowiadają gościom, za pośrednictwem aparatury audio, o stadionie, sukcesach GKS-u i fenomenie piłki nożnej. Po pełnym sportowych wrażeń oglądaniu wyruszyliśmy pieszo na pyszny obiad, zwiedzając po drodze malownicze tyskie uliczki. Najedzeni i zadowoleni ruszyliśmy w drogę powrotną.

Szkoda, że to była już ostatnia wycieczka…

Magdalena Kwiatkowska

Skip to content