Wycieczka do Muzeum Koronek w Koniakowie

W sobotę 9 października 2021 roku, wczesnym, zimnym rankiem wyruszyliśmy w długą drogę do Muzeum Koronek w Koniakowie. Po 2,5 h jazdy autokarem dotarliśmy na miejsce. Pani przewodnik opowiedziała nam jak powstało Muzeum, dowiedzieliśmy się, że przy pomocy szydełka można wykonać wszystko, począwszy od bielizny, poprzez ubrania, serwety, obrusy, firanki, biżuterię itp. W muzeum znajdował się sklepik, w którym każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Największym powodzeniem cieszyły się bransoletki i naszyjniki. Po zakończeniu zwiedzania zrobiliśmy sobie sesję zdjęciową w romskich strojach. Następnie udaliśmy się na obiad i pyszny deser. Syci i zadowoleni udaliśmy się w 2,5 h podróż powrotną.

Już nie możemy doczekać się kolejnej wycieczki.

Magdalena Kwiatkowska

Skip to content