Dzień Ziemniaka w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 12

W sobotę 23 października 2021 roku w godzinach 10:00 – 14:00 przyjemnie spędziliśmy czas na imprezie integracyjnej „Dzień Ziemniaka”.
Dzięki współpracy z Radą Osiedla Zatorze, która wystąpiła o dofinansowanie do Miasta Gliwice, dzięki czemu przysmaki z grilla, pieczone ziemniaczki, kawa, herbata, ciastka były za darmo dla wszystkich.
Rodzice dzieci z przedszkola przygotowały ciasta i inne smakołyki, które dostępne były za symboliczną złotówkę.
W trakcie trwania imprezy można było skorzystać z wielu atrakcji, między innymi:
Warsztaty kulinarne w towarzystwie dietetyka
Warsztaty tańca romskiego
Warsztaty „Początek podróży”
Warsztaty rękodzielnicze
Kawiarenka internetowa
Zabawy ruchowo – logopedyczne – animacje na świeżym powietrzu
W poszukiwaniu zaginionego ziemniaka – zabawy językowe
Zabawy z ziemniakiem – animacje
Osoby chętne mogły wziąć udział w konkursach:
Wykonanie ziemniaczanych pieczątek
Ziemniaczany jeżyk.
Każdy z uczestników konkursów otrzymał drobny upominek.
Przez cały czas trwania imprezy można było zamówić książki po bardzo atrakcyjnych cenach.

Magdalena Kwiatkowska