Dzień Patrona Szkoły

W związku z przypadającym 6 listopada Dniem Patrona Szkoły (sobota), w piątek, 5 listopada odbyła się uroczystość poświęcona temu ważnemu dla społeczności naszej szkoły wydarzeniu. Podczas uroczystości mieliśmy okazję przypomnieć sobie życie i twórczość Ignacego Jana Paderewskiego, oraz posłuchać nagrania w wykonaniu samego mistrza.

Dzień ten był też okazją do podsumowania konkursów dla uczniów, dotyczących Paderewskiego i naszej szkoły.

Uczniowie klas pierwszych i czwartych wzięli udział w konkursach wiedzy pt. „Życie i twórczość I. J. Paderewskiego”. Ponadto uczniowie klas czwartych mogli wcielić się w postać mistrza, w konkursie na sobowtóra. Miał też miejsce konkurs plastyczny pod nazwą „Nasza Szkoła – Nasze odczucia”.

Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów.

Zygmunt Piórkowski