Realizacja Projektu Erasmus+ “Nowoczesna szkoła w nowoczesnej Europie” “Rozszerzanie umiejętności informacyjno- technologicznych w klasie”

Pani Jolanta Glinka- Kalisz w dniach 29 styczeń – 2 luty 2024r. w ramach realizacji projektu „Nowoczesna szkoła w nowoczesnej Europie” organizowanego w ramach akredytacji Erasmus+ wzięła udział w warsztatach szkoleniowych pt. „Rozszerzanie umiejętności informacyjno- technologicznych w klasie” w St. Julian’s na Malcie.

Kurs obejmował m.in. zagadnienia z zakresu:
– pracy z uczniami metodą Webquest
– wykorzystania platformy WIKI
– tablica multimedialna i jej możliwości
– tworzenia map myśli, info-grafiki itp.
– praca z bezpłatnymi platformami typu wordclouds, storybirds

Kurs prowadzony był metodą warsztatową. Prowadzący angażował uczestników w tworzenie własnych projektów i zadań, które następnie prezentowano pozostałym uczestnikom kursu. Wartością dodaną do każdego spotkania była możliwość wymiany doświadczeń edukacyjnych między kursantami pochodzącymi z różnych krajów europejskich.

Skip to content