Sprawozdanie z wykorzystania sprzętu zakupionego w ramach Laboratorium Przyszłości – grudzień 2022

Grudzień, to miesiąc intensywnych przygotowań do świąt. Również nasi uczniowie, na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych, korzystali z pomocy dydaktycznych, sprzętu i wyposażenia zakupionego z programu rządowego Laboratoria Przyszłości, aby wykonać różne ozdoby świąteczne, upiec pierniczki czy przyozdobić sale na ten świąteczny czas. W grudniu odbyły się także Mikołajki z Robotami, w formie festynu szkolnego, podczas którego uczniowie mogli zaprezentować szerszej publiczności swoje umiejętności w zakresie programowania i robotyki. Najmłodsi próbowali także swoich sił w tkaniu makat na krosnach i szyciu na maszynie worków na prezenty. Pomoce jakie zostały wykorzystane w tym miesiącu, to min.:

• Drukarka 3D z filamentem

• Długopisy 3D z fi lamentem

• Google VR

• Wyposażenie kuchni ( garnki, miski, zastawa stołowa, stolnice, wałki, sztućce, deski do krojenia itp.)

• Sprzęt AGD ( roboty kuchenne, piekarnik, lodówka)

• Krosna tkackie

• Maszyny do szycia

• Klocki Gigo