PÓŁKOLONIE LETNIE 2022 – DZIEŃ III 29.06.2022 r.

PÓŁKOLONIE LETNIE 2022

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW PROGRAMU INTEGRACJI SPOŁECZNEJ I OBYWATELSKIEJ ROMÓW W POLSCE NA LATA 2021 – 2030

DZIEŃ III 29.06.2022 r.

Zaczęliśmy jak zwykle o 8:00 i przez 1,5 h spędzaliśmy miło czas w swoich grupach. O 9:30 zaczęliśmy przygotowywać się do wyjazdu na wycieczkę do Muzeum Fabryki Porcelany w Katowicach. Gdy dotarliśmy na miejsce zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Pierwsza grupa rozpoczęła swoją przygodę od zwiedzania Fabryki Porcelany. Pan przewodnik okazał się świetnym mówcą, w bardzo ciekawy sposób opowiadał historię powstania i działania fabryki. Dowiedzieliśmy się jak od podstaw powstawały piękne  bogucickie zestawy obiadowe, filiżanki, figurki, które były również eksportowane poza granice kraju. Obecnie w fabryce nie produkuje się porcelany. Przyjmowane są półfabrykaty, które są zdobione ręcznie lub za pomocą specjalnej kalki. W tym samym czasie druga grupa oglądała dwa filmy, które przedstawiały, to co obejrzała grupa I. Po 45 minutach nastąpiła zmiana. I grupa wróciła do sali filmowej, a II rozpoczęła zwiedzanie. O godzinie 13:00 zjedliśmy pyszną pizzę w pięknej restauracji na terenie fabryki. Później udaliśmy się do sklepu z porcelaną, gdzie każdy z uczestników mógł zakupić sobie porcelanową pamiątkę. W trakcie zakupów spotkaliśmy w sklepie znanego aktora, grającego w filmie „M jak Miłość”. Niektórzy zrobili sobie z nim pamiątkowe zdjęcia. Po godzinie 14:00 wyruszyliśmy w drogę powrotną. Przed 15 – stą byliśmy już szkole i do 16:00 bawiliśmy się na szkolnym boisku.

Ale, przed nami kolejny dzień i na pewno przyniesie coś ciekawego…

Magdalena Kwiatkowska

Skip to content