LAUREACI KONKURSU WOJEWÓDZKIEGO “Bunte Malgedichte”

Uczniowie języka mniejszości niemieckiej wzięli udział w wojewódzkim konkursie językowym “Bunte Malgedichte” organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Zadaniem uczestników było napisanie wiersza Elfchen, czyli tekstu składającego się z jedenastu wyrazów z określoną liczbą słów w każdym wersie. Chociaż literackie zadanie nie należało do najłatwiejszych, nasi uczniowie świetnie sobie poradzili. W poniedziałek, 06.06.2022 roku odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród wszystkim laureatom.  W murach pięknego Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Katowicach uczennice naszej szkoły nie tylko wzięły aktywny udział w świetnych warsztatach ale przede wszystkim odebrały dyplomy oraz nagrody konkursowe:

Aleksandra F – 1 miejsce w kategorii klas IV – VIII
Maja K – 3 miejsce w kategorii klas IV – VIII

Serdecznie gratulujemy dziewczynkom ! Dalszych sukcesów życzą Pani Sylwia i Pani Magda:)