Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Od lat na całym świecie w kwietniu podejmowanych jest wiele inicjatyw, mających  na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat funkcjonowania osób ze spektrum autyzmu oraz solidarności z nimi.

Nie bądźmy zieloni w tym temacie – bądźmy niebiescy!!! Niebieski to kolor Światowego Dnia Świadomości Autyzmu i solidarności z osobami ze spektrum.

Autyzm nie jest chorobą, lecz zaburzeniem rozwoju, co oznacza, że mózg pracuje w niestandardowy sposób. Autyzm rozumiany jako spektrum oznacza, że u każdej osoby objawia się i przebiega w inny sposób, z różnym nasileniem zachowań i cech charakterystycznych dla autyzmu. Dotyczą one głównie trudności w relacjach z ludźmi, komunikacji oraz powtarzalnych i stereotypowych zachowań.

Wychowankowie naszej szkoły obchodzili ten dzień wcześniej, ale z równie wielkim zaangażowaniem. Tego dnia dużo rozmawialiśmy i bawiliśmy się wspólnie. Emocje towarzyszące naszym uczniom i  przedszkolakom zostały uwiecznione na fotografiach.

Marta Bednarczyk