PÓŁKOLONIE ZIMOWE 15.02.2022

PÓŁKOLONIE ZIMOWE 14.02.2022 – 18.02.2022

WSPÓŁFINANSOWANE PRZEZ MIASTO GLIWICE ORAZ PROGRAM INTEGRACJI SPOŁECZNEJ I OBYWATELSKIEJ ROMÓW NA LATA 2021 – 2030

Dzień 2 – 15.02.2022

Znów spotkaliśmy się o ósmej rano, podzieliliśmy się na grupy i o 8:15 wyruszyliśmy na wycieczkę autokarową do Zamku w Toszku.

Na miejscu powitano nas słodkim poczęstunkiem: drożdżówką i herbatą. Gdy już zjedliśmy słodkości udaliśmy się do sali balowej na tańce. Przyjemnie zmęczeni, zostaliśmy podzieleni na dwie grupy: młodziaków i starszaków. Młodziaki udali się na warsztaty plastyczne, a starszaki na zajęcia sportowe przy muzyce. Potem nastąpiła zmiana, czyli starszaki na warsztaty plastyczne, a młodziaki na zajęcia sportowe przy muzyce. W międzyczasie dzieci zakupiły sobie pamiątki, między innymi smoki, księżniczki, rycerzy, magnesy. Gdy zakończyły się wszystkie zajęcia, udaliśmy się na projekcję filmu, gdy nagle zgasły światła i pojawiła się Biała Dama, szła w naszym kierunku pobrzękując łańcuchami. Zamiast strachu, śmiechu było co nie miara. Kolejne półtorej godziny spędziliśmy na zabawie na zamkowym placu. Około 13 – tej wyruszyliśmy w podróż powrotną. W szkole zjedliśmy smakowity obiad i resztę dnia spędziliśmy na zabawie. O 16 – tej rozeszliśmy się do domów.

Do jutra!!!

Magdalena Kwiatkowska