PÓŁKOLONIE ZIMOWE 14.02.2022

PÓŁKOLONIE ZIMOWE 14.02.2022 – 18.02.2022

WSPÓŁFINANSOWANE PRZEZ MIASTO GLIWICE ORAZ PROGRAM INTEGRACJI SPOŁECZNEJ I OBYWATELSKIEJ ROMÓW NA LATA 2021 – 2030

Dzień 1 – 14.02.2022

O ósmej rano rozpoczęła się nasza półkolonijna, zimowa przygoda. Zostaliśmy podzieleni na cztery grupy i dowiedzieliśmy się, jakie zasady będą obowiązywać podczas całych półkolonii.

O 8:20 grupa I i II udała się autokarem do Teatru Miejskiego w Gliwicach, gdzie dzieci poznały teatr od tzw. podszewki. Dzieci zwiedziły reżyserkę, gdzie przewodnik opowiedział im o wszystkich tajemniczych guziczkach, poznały pracę oświetleniowca oraz inspicjenta teatralnego, obejrzały garderoby. Ponadto dzieci zwiedziły wszystkie trzy sceny, a na najmniejszej na chwilę wcieliły się w aktorów na próbie. Na średniej scenie obejrzały scenografię do „Dzieci z Bullerbyn”. Na zapleczu mogły poprzymierzać aktorskie maski, wykorzystywane podczas przedstawień.

W tym samym czasie grupa III i IV zostały w szkole, gdzie brały udział w ciekawych zajęciach. Mianowicie dzieci w grupie III poznały historię rosyjskiej matrioszki, a później wykonały pracę plastyczną, zdobiąc laleczki według własnych wyobrażeń. W grupie IV dzieci rozpoczęły pracę nad makietą zamku. O godz.:10:00 udały się także do teatru, aby przeżyć, to co wcześniej ich młodsi koledzy i koleżanki.

W czasie, gdy starsze dzieci zwiedzały teatr, młodsze spotkały się z przedstawicielami Policji, którzy zapoznali ich z zasadami bezpiecznej zimowej zabawy i odpowiedzieli na wiele pytań zadawanych przez naszych milusińskich. Po spotkaniu, dzieci poszły na pyszny obiad.

Gdy młodsze dzieci zjadały smacznie obiad, starsze spotkały się z panami policjantami. Spotkanie to również wywołało pozytywne reakcje, czego przykładem było zadawanie niekończących się pytań. Po spotkaniu starsze dzieci poszły na obiad, który zjadły z ogromnym apetytem.

Panowie policjanci dla wszystkich przynieśli odblaskowe gadżety, które mają służyć dla ich bezpieczeństwa.

Po posiłku wszystkie grupy udały się do swoich klas, aby oddać się różnym ciekawym zajęciom.

I tak minął pierwszy dzień naszych półkolonii, który wszystkim sprawił wiele radości, pomimo panujących obostrzeń sanitarnych.

Magdalena Kwiatkowska

 

Skip to content