Wojewódzki Konkurs Z Języka Niemieckiego “Ach te wakacje …”

Chociaż od zakończenia wakacji minęło już trochę czasu uczniowie języka niemieckiego mieli okazję zachować swoje wakacyjne wspomnienia na dłużej. Uczestnicy konkursu językowo – artystycznego organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego przygotowali piękne prace o swoich wakacjach. Zadaniem uczniów było stworzenie kolażu z wakacyjnych zdjęć i opisanie ich w języku niemieckim. Uczestnicy konkursu poradzili sobie z tym zadaniem nie tylko plastycznie, ale również językowo. Chociaż wybór nie należał do najłatwiejszych jury wybrało zwycięzców etapu szkolnego:

1. Maja K. kl. 4a
  2. Jakub P. kl. 4b
  3. Małgorzata P. kl. 2b

Wyróżnienie: Zofia W. kl. 3b oraz Anastasiia B. kl. 4b

W piątek, 1 października odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów, medali oraz nagród. Zdjęcia zwycięskich prac zostały wysłane organizatorom konkursu. Trzymamy kciuki za uczniów naszej szkoły w etapie wojewódzkim.

Dziękujemy  i gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu za zaangażowanie i wykonanie pięknych plakatów.

Sylwia Boryczka, Magdalena Prątnicka