Narodowe Czytanie

Zgodnie z tradycją, także i w tym roku uczniowie naszej szkoły włączyli się w ogólnopolską akcję Narodowe Czytanie. Jednak ze względu na epidemię Covid-19 nie czytaliśmy, jak zwykle, w Biblioforum, ale w bibliotece szkolnej, 1 października, pod opieką pań Małgorzaty Drzewieckiej i Lidii Łuć.
W tym roku prezentowane były fragmenty “Moralności pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.
Czytali uczniowie klas: 8a – Oliwia Ś., Amelia J., Bartosz W. i Przemysław Cz., 7a – Zofia Sz. Wioletta D. i Vladyslav M. oraz 7b – Maja K. i Stanisław S.
Młodzież fantastycznie przygotowała się do tego wydarzenia – czytali z bardzo dobra dykcją, odpowiednio interpretując wybrane partie dialogowe. Należą im się ogromne gratulacje!
Może w następnym roku Narodowe Czytanie odbędzie się już bez ograniczeń związanych z epidemią? Mamy taką nadzieję.

Małgorzata Drzewiecka