Wycieczka do opolskiego ZOO

Dwunastego września pojechaliśmy do ZOO w Opolu.

Niestety ze względu na pandemię odwołane były wszystkie pokazy oraz zamknięte były pawilony. Mimo tych utrudnień podziwialiśmy dostępne naszym oczom okazy świata zwierzęcego. Z podziwem patrzyliśmy na popisy uchatek, wymianę zdań między gorylami, na zabawy lemurów. Zastanawialiśmy się nad lenistwem miniaturowych hipopotamów. Podzieliliśmy się na mniejsze grupy i spacerowaliśmy od wybiegu do wybiegu szlakiem upodobań i priorytetów uczestników danej grupy. Jedni więcej czasu spędzili w strefie zwierząt afrykańskich inni podążali do pand, wilków i panter. Wszystkich zaś zafascynował widok potężnych ptaków drapieżnych. Dużo czasu spędziliśmy również na placach zabaw, które są bogate w różne atrakcje. Obiad zjedliśmy w uroczej „Karczmie pod Dębami”. …i wróciliśmy do Gliwic.

Magdalena Kwiatkowska

 

Skip to content