Pożegnanie lata – Ośrodek Wypoczynkowy Czechowice

Dziewiętnastego września , w sobotę, żegnaliśmy lato w Czechowicach. O 9.00 wyjechaliśmy autokarem na wycieczkę. Na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Czechowice znajduje się wiele atrakcji i niektóre z nich były dla nas dostępne. Sztuczne jezioro Czechowice to mekka gliwickich wędkarzy. Mogliśmy obserwować jak jeden z nich wyciąga suma.

Patrzyliśmy na zmagania dzieci i młodzieży na terenie LinaAdrena Parku.

Bawiliśmy się na placu zabaw, gdzie Sasza uczył koleżanki ukraińskich zabaw zręcznościowo- słownych i było bardzo zabawnie. Część z nas udała się na spacer po lesie w poszukiwaniu grzybów i dzikiej zwierzyny.  Graliśmy w badmintona , uczyliśmy się puszczać kaczki, pomagaliśmy wędkarzom wabiąc  rybki okruchami bułeczki.  Ci przemęczeni trzecim tygodniem nauki  mogli posiedzieć lub poleżeć na piaszczystej plaży, podziwiając piękne widoki i rozkoszując się względna ciszą. Po południu zrobiliśmy grilla. Kiełbaski zjedliśmy ze smakiem, ketchupem i musztardą jak kto lubi). O 14.00 wróciliśmy pod szkołę. To był przyjemny wypad. Szkoda, że lato się kończy.

Magdalena Kwiatkowska

Skip to content