Wycieczka dydaktyczna do Krakowa w ramach projektu Wzór na przyrodę

31 maja 2019 r. 50 uczniów SP15 ( klasa 4a, 4b i 5a, 8a) i Gimnazjum (klasa 3a, 3b i 3c), którzy są uczestnikami projektu Wzór na przyrodę i najaktywniej pracowali w ciągu roku w  projekcie,  wzięło udział w wycieczce dydaktycznej do Krakowa.

Celem wycieczki było uczestniczenie w eksperymentach i pokazach fizycznych, które w praktyce ukazują prawa rządzące naturą. Pierwszym miejscem, które zwiedziliśmy był Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema, gdzie wraz z przewodnikiem, udaliśmy się do parku, w którym uczniowie przeprowadzali doświadczenia z różnych działów fizyki. Samodzielne doświadczanie i przeżywanie zjawisk fizycznych wzbudzało wiele emocji, szczególnie u młodszych uczniów. Po przeżytych emocjach udaliśmy się na regenerację sił do naleśnikarni, gdzie spożyliśmy przepyszne naleśniki! Następnie udaliśmy się do Instytutu Fizyki Jądrowej Polskiej Akademii Nauk w Krakowie. Podczas obchodów Dnia Dziecka braliśmy udział w pokazach eksperymentów fizycznych Triki Fizyki, a następnie zostaliśmy zaproszeni do zwiedzania laboratoriów Instytutu, w których pracownicy przygotowali dla na równie ciekawe pokazy i eksperymenty fizyczne.

Zwieńczeniem wycieczki była wizyta w McDonald’s – w wiadomym celu!!!

Wycieczka dydaktyczna odbyła się w ramach projektu Wzór na przyrodę, była całkowicie bezpłatna dla uczniów. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Opiekunami podczas wycieczki byli p. Elżbieta Borowiecka, p. Stanisław Dumanowski i p. Barbara Olchawa

Zapraszamy do GALERIA

Skip to content