Turniej integracyjny “Jesteśmy Razem”

“Jesteśmy Razem” – to ważne słowa, a zarazem nazwa turnieju integracyjnego dla dzieci romskich i polskich, który odbył się w dniu 29 listopada 2018 roku w Bytomiu. Organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 16 w Bytomiu.
Reprezentacje naszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 12 w skład , którego wchodzi Szkoła Podstawowa nr 15 w Gliwicach stanowili uczniowie klasy 4a: Halina B., Filip N. oraz Jan S. wspólnie z uczniami klasy 5:a Sebastianem B. i Faridą wraz z Santino B. Sportowa rywalizacja nie była jedyną atrakcją przygotowaną przez organizatorów. Uczestnicy mogli podziwiać występy romskiego zespoły tanecznego , cheerliderek . Grupa teatralna „Lufcik na korbkę” z przedstawieniem edukacyjnym o dinozaurach nie tylko uczył, ale też rozbawił uczestników zmęczonych i przejętych rywalizacją sportową . Wszyscy uczestnicy otrzymali medale oraz nagrody rzeczowe. Zadowolone i pełne poczucia swojej sportowej i koleżeńskiej wartości dzieci już zgłosiły swój udział w przyszłorocznym turnieju.
Sport to nie tylko rywalizacja ale tez koleżeńska interakcja ,która stanowi wartość dodana turnieju.

Dziękujemy organizatorom za wspólny czas.