Półkolonie – poniedziałek 29.06.2020

W Zespole Szkolno Przedszkolnym nr 12 w Gliwicach rozpoczęły się półkolonie.

Poniedziałek 29.06.2020 r – pierwszy dzień półkolonii spędziliśmy na terenie Szkoły Podstawowej nr 15.             Wszyscy zostaliśmy niejako zmuszeni do szybkiego przystosowania się do nowych sposobów/ zasad funkcjonowania związanych z zagrożeniem Covid 19….i daliśmy radę!!!.

Wiele się działo. Na sali gimnastycznej pani Ela dwoiła się i troiła byśmy mogli się wyszaleć

z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Do tej pory nie byliśmy świadomi tego, jak bardzo brakowało nam ruchu w towarzystwie rówieśników, zapachu potu i tego cudownego dreszczyku emocji związanego z rywalizacją. Odbyło się kilka zawodów sportowych, a zwycięzcy chodzili z dumnie podniesioną głową.

W pracowni biologicznej i chemicznej odbywały się zajęcia w ramach Budżetu Obywatelskiego. Jedna pani Basia nauczyła nas jak w zabawny sposób wyodrębnić DNA z owoców ( pomocne okazały się wirujące podkolanówki). Druga pani Basia wspierała nas w tworzeniu swojego własnego, niepowtarzalnego ‘Lasu w szkle/ słoiku”.

Kilka pań postawiło na zajęcia plastyczne. Z panią Magdą tworzyliśmy „Minionkowo”- magiczną krainę stworków  z recyklingu, okna zaroiły się od barwnych ptaków przytwierdzonych do folii spożywczej, zaś romantyczne dziewczyny stworzyły pamiętniki w których zapiszą swoje największe tajemnice.

Z panią Asią i Edytą lepiliśmy zwierzątka i zabawne stworki z masy solnej, które później ozdobiliśmy farbkami. Na dużej kartce powstało „Wakacyjne drzewo” na którym zamiast liści widnieją odbicia naszych dłoni.

Pani Elena pomagała nam stworzyć niepowtarzalne prace z filcu i bibuły, na których nie zabrakło też błyszczących kamieni. Zrobiło się magicznie.

Spędzający dzień w towarzystwie pani Natalii tworzyli świeczniki ze szklanek i soli gruboziarnistej, które później ozdobili farbami, brokatem i cekinami. Gdy w środku zapłonie świeczka na ścianie pojawią się piękne refleksy świetlne. Grupa szalała też na magicznym dywanie.

Większość z nas bawiła się świetnie.