GLIWICKIE DNI GODNOŚCI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ

Nasza szkoła bardzo aktywnie włączyła się w obchody dni walki z dyskryminacją osób niepełnosprawnych.

W poniedziałek, 6 maja, odbyło się uroczyste wręczenie nagród za udział w szkolnym konkursie plastycznym “SŁAWNY NIEPEŁNOSPRAWNY”. Dziękujemy wszystkim uczniom za udział i przybliżenie nam sylwetek osób, którym pomimo swojej niepełnosprawności udało się wiele osiągnąć.

Podczas zajęć świetlicowych uczniowie klas młodszych wykonali piękne prace. Dzieci kolorowały obrazki pochodzące z książki “KOLORUJEMY RÓŻNORODNOŚĆ: NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ W KOLORACH”.

W środę, 8 maja, odbyło się spotkanie z Panią Dominiką Chabin z Fundacji NieOdkładalni, która z niezwykłą czułością, zaangażowaniem i wielkim szacunkiem opowiedziała o pracy wolontariuszy Fundacji oraz jej działaniach i misji. Największe wrażenie na naszych uczniach i nauczycielach wywarło poznanie Kamilka – syna Pani Dominiki. Dziękujemy za to spotkanie, które na bardzo długo pozostanie w naszej pamięci i sercach.

Głównym wydarzeniem w ramach obchodów Gliwickich Dni Godności Osób z Niepełnosprawnością był PIKNIK INTEGRACYJNY “Każdy inny, wszyscy równi”, który odbył się 9 maja w Parku Chopina. Jako Dostępna Szkoła cieszymy się, że mogliśmy być częścią tych wydarzeń. Dzięki zaangażowaniu Pani Marty uczniowie kl. 2c wystąpili na scenie wykonując piosenkę “Pięknie żyć” w ramach Międzyszkolnego Projektu Chóralnego „Równe Szanse”. Pan Piotr przygotował warsztaty tworzenia książeczki sensorycznej dla osób niewidomych. Pani Sylwia wraz z Mają z klasy 6a prowadziła warsztaty z języka migowego. Uczestnicy pikniku mogli również podziwiać konkursowe prace naszych uczniów “Sławny niepełnosprawny”.

DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że nasza szkoła tak pięknie zaprezentowała się podczas pikniku integracyjnego. Dowodem tego są słowa Pani Prezydent Katarzyny Kuczyńskiej – Budki wpisane do szkolnej kroniki.

Sylwia Boryczka, Monika Przybylska