Certyfikat “Szkoła Patriotów”

W dniu 27 listopada 2023 r. nasza szkoła otrzymała certyfikat “Szkoła Patriotów”. Uczniowie naszej placówki przez kilka ostatnich miesięcy poznawali postać Stanisława Byliny – lekarza, żołnierza i patrioty. Nasze starania zostały ocenione i docenione. W Szkole Muzycznej im. W. Kilara w Katowicach naszą placówkę uhonorowano tytułem, który nadaje jej wysoką rangę.  Od tej pory możemy posługiwać się nim w oficjalnych sytuacjach, na przykład w czasie szkolnych uroczystości. Nasza placówka została wpisana do rejestru Śląskiego Kuratora Oświaty. Otrzymaliśmy bandolier z napisem “Szkoła Patriotów” oraz dwa Ziarna Niepodległości – specjalną odmianę fasoli, której posiadanie w czasie zaborów groziło represjami, a którą Polacy jedli np. w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Każde ziarnko fasoli ma na sobie wzór przypominający orła.
“Musimy wiedzieć, że ojczyzna to jest to, co najcenniejsze. Nasza suwerenność, nasza niepodległość zależy od tych młodych ludzi” – powiedziała europoseł Jadwiga Wiśniewska, wchodząca w skład kapituły oceniającej projekty.
Pamiętamy o tych słowach na co dzień, bo wiemy, jak ważną i piękną postawą jest patriotyzm.

Aneta Sojka, Klaudia Faber