PROWADZENIE ŚWIETLICY INTEGRACYJNEJ POD LIPAMI DLA DZIECI ROMSKICH I NIEROMSKICH w ramach PROGRAMU INTEGRACJI SPOŁECZNEJ I OBYWATELSKIEJ ROMÓW

Zadanie „PROWADZENIE ŚWIETLICY INTEGRACYJNEJ POD LIPAMI DLA DZIECI ROMSKICH I NIEROMSKICH”
realizowane jest dzięki dofinasowaniu z

PROGRAMU INTEGRACJI SPOŁECZNEJ I OBYWATELSKIEJ ROMÓW W POLSCE NA LATA 2021 – 2030.

Działalność naszej świetlicy skupia się przede wszystkim na integracji środowiska romskiego z nieromskim, poprawie relacji między rówieśnikami głównie poprzez wspólne zabawy, odrabianie zadań domowych, zajęcia sportowe, plastyczne. Prowadzimy również rozmowy, które uświadamiają różnice kulturowe środowiska romskiego, sporo mówimy o tradycjach romskich.

W tym roku zajęcia trwały od 01.06.2023 do 07.07.2023 i odbywały się cztery razy w tygodniu od poniedziałku do czwartku i zajęcia taneczne w soboty. We wrześniu ruszyły 18 w poniedziałek. Obecnie odbywają się w poniedziałki, wtorki, środy w godzinach od 13:30  do 17:00, z tym że od 13:30 – 14:30 jest to godzina przeznaczona tylko dla dzieci romskich. Podczas tej godziny dzieci odrabiają lekcje, przygotowują się do sprawdzianów, uzupełniają zaległości lub zwyczajnie chcą porozmawiać o swoich problemach. Natomiast w soboty odbywają się zajęcia taneczne i wycieczki.

W naszej świetlicy, uczestnicy zajęć otrzymują ciepłe zbilansowane posiłki, do tego owoc lub jogurt oraz 0,5 l wody mineralnej.

W tym roku weźmiemy udział w trzech wycieczkach, które dla naszych podopiecznych są całkowicie bezpłatne. Pojedziemy do Mariny, aby odbyć rejs statkiem do Pławniowic, poszalejemy w Parku Linowym i odwiedzimy Funmuzeum.

Magdalena Kwiatkowska