Sprawozdanie z realizacji Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego 2023

Sprawozdanie z realizacji Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego 2023 „Aktywne Zatorze 3”

W kwietniu wypracowano 124 h z planowanych 829 h. W ramach realizacji zadania odbyły się następujące zajęcia:

Zajęcia sportowe:

Zajęcia te były skierowane do wszystkich i podzielone zostały na następujące bloki:

Zajęcia sportowe dla najmłodszych

Uczniowie klas I – III uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez pana Roberta Kocha. Odbyło się siedem jednogodzinnych spotkań, podczas których dzieci spędzały aktywnie czas na świeżym powietrzu ( w zależności od pogody ) lub na Sali gimnastycznej. W zajęciach brało udział od 8 do 16 uczestników. Zajęcia odbywały się w poniedziałki i środy.

Warsztaty „ Zdrowy kręgosłup”

W ramach tych zajęć, prowadzonych przez panią Annę Dobranowską, wypracowano 8 h. Zajęcia skierowane są do osób mających problemy z kręgosłupem, zawierają elementy gimnastyki korekcyjnej. Ćwiczenia wykonywane podczas tych zajęć powodują poprawę kondycji fizycznej uczestników. Zajęcia odbywały się w środy i soboty, brało w nich udział od 12 do 16 osób.

Siatkówka dla dorosłych

W ramach tych zajęć, prowadzonych przez panią Annę Dobranowską przeprowadzoni 10 h warsztatów sportowych. Zajęcia te zostały zdominowane przez kobiety. Podczas nich dochodziło do zdrowej rywalizacji, było pełno śmiechu, co również wpływa pozytywnie na nasze zdrowie. W zajęciach brało udział 15 uczestniczek i do zdrowej rywalizacji dochodziło zawsze wieczorem w środy.

Zajęcia sportowe dla uczniów klas IV – VIII

Zajęcia te zostały podzielone na dwa bloki tematyczne: siatkówka i piłka nożna. Prowadzone były przez panią Elżbietę Borowiecką. Każdy z bloków trwał po dwie godziny i odbywały się one zawsze w soboty. W zajęciach brało udział od 8 do 15 uczestników.

Nordic Walking

Zajęcia skierowane do osób dorosłych i seniorów. Prowadzone były przez panią Sylwię Libardi – Kłyś, osobę, która wielokrotnie zdobywała wiele trofeów z dziedzin sportowych. Zajęcia odbywały się w poniedziałki i czwartki i brało w nich udział od 8 do 14 osób.

Aerobic

Zajęcia te to nowoczesna wersja z lat 70 i 80 pod wdzięczną nazwą fitness. W czasie tych zajęć używamy drobnego sprzętu sportowego, np. hantli, które pomagają nam zachować odpowiednią sylwetkę jak i podnoszą wydolność fizyczną naszego organizmu. Prowadzone są

przez panią Karolinę Ostaszewską, doświadczoną trenerkę fitness. Zajęcia odbywały się w kwietniowe piątki po 2 h.

Warsztaty „Początek podróży”

Warsztaty oświęcone rozmyślaniom filozoficznym jak i logicznemu myśleniu. Prowadzone były przez doświadczonego nauczyciela etyki, Barbarę Kozak. Zajęcia oświęcone były takim zagadnieniom jak: kolory wiosny – dyskusje i działania kreatywne, Lego – uczucia, Świat w obiektywie, Lego – barwy. Łącznie odbyło się 16 h zajęć. W zajęciach uczestniczyło od 8 do 16 uczestników.

Warsztaty „Detektywi wiedzy z Zatorza”

Zajęcia poświęcone poznawaniu otaczającego nas swiata, jego ciekawostek ukrytych przed okiem człowieka. Prowadzone były przez panią Barbarę Zasadzień, doświadczonego nauczyciela biologii, przyrody oraz chemii. Odbyło się 20 h zajęć, z czego 5 h zostało przeznaczone na przygotowania. Warsztaty nosiły ciekawe tytuły: „Co kryją w sobie komórki?”, „Dlaczego ciasto rośnie?”, „ Kolorowe ph”. W zajęciach wzięło udział od 11 do 14 uczestników.

Warsztaty Rękodzieło

Warsztaty poświęcone na umacnianie swoich mocnych stron, rozwijaniu zdolności manualnych. Prowadzone były przez panią Joannę Śliwińską, która z zamiłowania zajmuję się rękodzielnictwem. Podczas tych zajęć mogliśmy wykonać ozdoby wielkanocne, wiosenną kolorową ławeczkę, osłonkę na doniczkę, czy uszyć torbę. Odbyło się 16 h zajęć i 8 h zostało poświęconych na ich przygotowanie. W zajęciach wzięło udział od 8 do 12 uczestników.

Magdalena Kwiatkowska

Skip to content