Wycieczka do  Muzeum Drukarstwa w Cieszynie

Prowadzenie świetlicy integracyjnej „Pod lipami” dla dzieci
romskich i nieromskich z terenu miasta Gliwice

22 października odbyliśmy ostatnią, niestety już wycieczkę do Muzeum Drukarstwa w Cieszynie. Podczas zwiedzania dowiedzieliśmy się jak powstał pierwszy druk i w jaki sposób go wykonywano. Zobaczyliśmy wiele starych maszyn służących do druku, a jedna z nich wyjątkowo przypominała ogromny komputer. Następnie wzięliśmy udział w warsztatach graficznych, podczas których własnoręcznie przy użyciu starych narzędzi wykonaliśmy swój własny druk. Po warsztatach spacerkiem przeszliśmy się na cieszyński Rynek, gdzie zjedliśmy przepyszny obiad. Następnie wsiedliśmy do autokarów i ruszyliśmy w drogę powrotną.

Realizacja tego zadania była możliwa dzięki dofinansowaniu z:
PROGRAMU INTEGRACJI SPOŁECZNEJ I OBYWATELSKIEJ ROMÓW W POLSCE NA LATA 2021 – 2030,
który działa dzięki
MINISTERSTWU SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI
oraz
ŚLĄSKIEGO URZĘDU WOJEWÓDZKIEMU W KATOWICACH.

Magdalena Kwiatkowska

 

 

Skip to content