EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH 2022

26 września nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych. Święto to promuje różnorodność językową i kulturową europejskich państw, a także zachęca do nauki języków obcych.

Z tej okazji odbyły się w naszej szkole dwa konkursy. Młodsze dzieci przygotowały wielojęzyczne słowniczki obrazkowe, zaś uczniowie klas starszych hasła zachęcające do nauki języków obcych. Konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem. W obu kategoriach wiekowych powstało ponad 60 pięknych i poprawnych językowo prac.

Galerie konkursowych prac, gazetki przygotowane przez uczniów klasy 6a i 6b, kolorowe flagi europejskich państw, girlandy oraz powitania w różnych językach sprawiły, że w szkole było radośnie i kolorowo. Dodatkowo na dużej mapie Europy, wystawionej na szkolnym korytarzu, uczniowie oraz nauczyciele mogli zaznaczyć odwiedzone miejsca. Okazało się, że wspólnie zwiedziliśmy wszystkie europejskie kraje.

Uczniowie klasy 6a przeprowadzili tego dnia ankietę wśród uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły pytając ich o znajomość języków obcych. Wyniki ankiety wskazują, że uczniowie naszej szkoły uczą się wielu języków. Najwięcej osób zna język angielski, niemiecki i ukraiński, ale niektórzy mówią również po włosku, francusku i hiszpańsku. Zaś wśród nauczycieli i pracowników szkoły najwięcej osób posługuje się językiem angielskim, niemieckim i rosyjskim.

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę! Kolejny Dzień Języków już za rok!

Zespół nauczycieli języków obcych