NIEZWYKŁE WYDARZENIE NA ŚWIETLICY

W dniu 16 maja 2022 roku mieliśmy zaszczyt gościć przedstawicieli Komisji Wspólnej Rządu do Spraw Mniejszości Narodowych i Etnicznych oraz przedstawicieli Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Z tej okazji przygotowaliśmy program artystyczny. Dzieci zaśpiewały dwie piosenki o tematyce romskiej „Ore, Ore” oraz „Przy ognisku na polanie”, zespół Romane Cierchenia dał pokaz tańca romskiego. Nasz przyszły student Akademii Muzycznej Kazimierz Ersad Kamiński wraz nauczycielem muzyki panią Karoliną Kopacz wykonali wiruozowski pokaz utworów skomponowanych przez Ersada i wykonanych na akordeon i obój. Na zakończenie każdy z gości otrzymał drobny upominek wykonany przez dzieci ze świetlicy integracyjnej dla dzieci romskich i nieromskich „Pod lipami”. Następnie udaliśmy się na smaczny poczęstunek.

Magdalena Kwiatkowska