Zajęcia muzyczne w SP15

Alfabet muzyczny to podstawa w muzyce. Na zajęciach muzycznych poznaliśmy go bardzo dobrze, wręcz śpiewająco! Aby było jeszcze ciekawiej, to śpiewaliśmy z akompaniamentem instrumentów perkusyjnych

W klasie 6a zapoznawaliśmy się na lekcji muzyki z instrumentami dętymi drewnianymi. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, dotknąć oraz posłuchać: fletu poprzecznego, oboju i klarnetu.

Klasy piąte zapoznały się z instrumentami strunowymi. W naszej szkole dysponujemy skrzypcami, dwiema gitarami, prawdziwym pianinem oraz innymi instrumentami należącymi do pozostałych grup.

Jeszcze jedno- będzie pasowało do obecnej sytuacji 🙂 

Nic tak nie integruje jak wspólna zabawa! Klasy szóste z nowymi kolegami i koleżankami z Ukrainy świetnie bawili się podczas lekcji plastyki, na której tworzyli kreatywne prace z gliny.

Na zajęciach muzycznych dzieci poznały czym jest muzyka ilustracyjna. Do wysłuchanego utworu M. Musorgskiego  „Taniec piskląt w skorupkach” uczniowie mieli podobne skojarzenia: taniec, ucieczka, zabawa. Swoje odczucia wyraziły w pracach plastycznych.

Jak przekazać wiedzę związaną z budową pianina? Teoretycznie- można, ale nie zastąpi to praktyki… Nasza placówka dysponuje prawdziwym, grającym pianinem w sali muzycznej zatem uczniowie mogą zobaczyć, dotknąć, zrozumieć jak to wszystko działa – a właśnie o to chodzi! ??

Karolina Kopacz

 

Skip to content