WOJEWÓDZKI KONKURS Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO „NAJPIEKNIEJSZE BAŚNIE BRACI GRIMM”

Przed feriami uczniowie języka mniejszości niemieckiej oraz języka niemieckiego wzięli udział w wojewódzkim konkursie plastyczno-językowym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 6 im. Noblistów Polskich w Gliwicach. Baśniowe zadanie dla prawdziwych czarodziejów kredek, mazaków i zaczarowanych ołówków cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród naszych uczniów. Powstało ponad 30 pięknych prac przedstawiających sceny z baśni Braci Grimm. Oprócz zdolności plastycznych uczniowie wykazali się wiedzą językową zapisując tytuł oraz charakterystyczne dla baśni zwroty w języku niemieckim.
W piątek, 4 marca, odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród dla zwycięzców etapu szkolnego. Serdecznie gratulujemy!

Sylwia Boryczka
Magdalena Prątnicka
Jolanta Wardencka – Iwan

Zwycięzcy w kategorii klas I-III:

I miejsce: Hanna K. kl. 2c

II miejsce: Marceli L. kl. 2c

III miejsce: Zofia W. kl. 3b

Wyróżnienie: Liliana M. kl. 2c oraz Pola T. kl. 3b

Zwycięzcy w kategorii klas IV-VIII:

I miejsce: Maria S. kl. 4b

II miejsce: Maja K. kl. 4a