Noc Biologów

W styczniu na Wydziałach Biologii i Nauk Przyrodniczych uniwersytetów w całej Polsce odbywały się liczne wydarzenia w ramach Nocy Biologów 2022, które szkole promowała p. Barbara Zasadzień. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział wykładach, pokazach doświadczeń, spacerach przyrodniczych czy konkursach, a to wszystko nie wychodząc z własnego domu, ponieważ wiele propozycji odbywało się w formie on-line bez konieczności wcześniejszego logowania. Szczególną aktywnością w tym wydarzeniu wykazała się klasa 4a. Kilkoro uczniów po wysłuchaniu wykładów przygotowało piękne notatki, w których podzieliły się nabytą wiedzą z rówieśnikami! Na wyjątkową pochwałę zasługuje Mikołaj D., który swoją wiedzę i umiejętności sprawdził w konkursie przygotowywanym przez Uniwersytet w Białymstoku pt. “Czy pszczoły żyją w miastach”, gdzie zajął II miejsce! Niniejszy konkurs odbył się również w formie on-line na podsumowanie cyklu wykładów poświęconych owadom. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Barbara Zasadzień

Skip to content