Sprawozdanie z rozstrzygnięcia Wojewódzkiego konkursu plastycznego „Romskie bajanie” objętego patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty

W dniu  19 listopada 2021 r. już po raz szósty odbyły się obrady komisji rozstrzygającej Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Romskie bajanie”, który jak co roku został objęty patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty.

Pomimo tak trudnej sytuacji epidemiologicznej panującej w naszym kraju, przysłano do nas 179 prac z 22 placówek oświatowych województwa śląskiego.

Jak co roku prace zostały podzielone na trzy grupy wiekowe:

1. grupa wiekowa 6 -8 lat – wpłynęło 87 prac
  2. grupa wiekowa 9 – 11 lat – wpłynęło 56 prac
  3. grupa wiekowa 12 lat i więcej – wpłynęło 36

W skład komisji weszli przedstawiciele: Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 12, świetlicy integracyjnej dla dzieci romskich i polskich „Pod lipami”, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 6 , Stowarzyszenia EkoGim10, Centrum 3.0, Młodzieżowego Domu Kultury oraz Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 14.

W grupie wiekowej 6-8 lat zostało nagrodzonych 9 prac, a w pozostałych po 7 prac. Nagrody przyznawane były w następujący sposób:

miejsce I, miejsce II, miejsce III, trzy wyróżnienia i nagrody specjalne, ufundowane  przez Stowarzyszenie EkoGim10.

Ogłoszenie wyników nastąpi w dniu 4 grudnia 2021 r. – zostaną umieszczone na stronie internetowej i facebooku Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 12 i facebooku Stowarzyszenia EkoGim10.

Wręczanie nagród odbywało się zawsze podczas imprezy integracyjno – kulturalnej „Gliwicki Tygiel kultur i smaków”. Niestety po raz kolejny jest to niemożliwe i nasze nagrody trafią do zwycięzców drogą pocztową.