Światowy Dzień Filozofii

Światowy Dzień Filozofii przypada na trzeci czwartek listopada (w tym roku: 18.11). Z tej okazji w naszej szkole Aleksandra Golecka i Aleksandra Wallon, absolwentki filozofii i nauczycielki m.in. etyki zorganizowały jego obchody. Uczniowie, nauczyciele oraz pozostali pracownicy szkoły mieli możliwość wylosowania filozoficznego pytania i udzielenia na nie odpowiedzi. Na świetlicy szkolnej również można było pokolorować starożytnych, wręcz ikonicznych, filozofów (w tym filozofkę). Finalnie, powstała tablica uwieczniająca refleksje “małych i dużych”, zderzając różne perspektywy i doświadczenia. Żywimy nadzieję, że ten dzień zasiał w naszych wychowankach autentyczną ciekawość i otwartość w stawianiu sobie (filozoficznych) pytań!

Aleksandra Golecka