Wycieczka do Pokazowej Zagrody Żubrów w Pszczynie

Świetlica integracyjna dla dzieci romskich i polskich „Pod lipami”

Wycieczka do Pokazowej Zagrody Żubrów w Pszczynie.

W sobotę 18 września 2021 o godzinie 7:40 rozpoczęliśmy podróż do Pszczyny, aby móc poznać tajemnice życia żubrów i innych zwierząt.

Spędziliśmy mnóstwo czasu wśród zwierząt. Wielu z nas nie spotkało się jeszcze tak blisko z żywymi zwierzętami i było to dla nas wielkie przeżycie, które sprawiło nam ogromną radość. Zobaczyliśmy: pawie, kuropatwy, lisy, osiołki, barany, jelenie, kozy, gęsi i wspólnie dwukrotnie karmiliśmy małe, duże i ogromne żubry.  Wiele śmiechu i radości sprawiła nam pogoń głodnego pawia za jedną z koleżanek, która jadła bułkę. Nie było jej dane zjeść samotnie pysznej bułeczki, musiała podzielić się z pawiem.

Po ostatnim karmieniu udaliśmy się na zwiedzanie pszczyńskiego rynku i na pyszny obiad.

Po obiedzie zadowoleni i szczęśliwi udaliśmy się w drogę powrotną do domu.

Czekamy już na następną wycieczkę……

W wycieczce wzięliśmy udział dzięki dotacji w ramach Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów na lata 2021 – 2030.

Magdalena Kwiatkowska

Skip to content