Europejski Dzień Języków Obcych w ZSP 12

Tegoroczny Europejski Dzień Języków przeszedł już do historii… W naszej szkole był wyjątkowy pod wieloma względami.

Wchodząc do szkoły nie dało się nie zauważyć, że to prawdziwe europejskie święto. Szkolne korytarze ozdabiały girlandy, flagi oraz pozdrowienia w różnych językach. Na każdym piętrze mogliśmy podziwiać galerie prac uczniów, którzy wzięli udział w szkolnych konkursach plastycznych. Powstało wiele wspaniałych plakatów, które zdobiąc korytarze naszej szkoły tworzyły piękną wystawę prac promujących różnorodność językową i kulturową Europy.

Młodsi uczniowie wzięli udział w konkursie „Tutaj chciałbym mieszkać” i przygotowali wspaniałe i starannie wykonane prace przedstawiające nazwę, flagę oraz symbol wybranego państwa. Starsi uczniowie z kolei wzięli udział w konkursie „Znana osobistość z wybranego kraju”. Niektórzy uczestnicy wykazali się tutaj dobrą znajomością języków obcych przygotowując swoje prace w języku angielskim, czy niemieckim.

27 września podczas obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych uczniowie poszczególnych klas byli ubrani w kolorach flagi wylosowanego państwa, a na drzwiach sal lekcyjnych zostały wywieszone przygotowane przez uczniów plakaty w formie przewodników o danym państwie. Wszystkie klasy podeszły do powierzonego im zadania z dużym zaangażowaniem i pomysłowością, jednak największe wrażenie wywarła na nas klasa 4b. Poza barwnymi i pięknymi strojami oraz wspaniale ozdobioną salą uczniowie powitali nas babeczkami z chorwackimi flagami. Klasa uzyskała tytuł najbardziej europejskiej klasy w ZSP 12.

Wspólnie z uczniami bawili się też przedszkolaki. Dzieci również były pięknie ubrane w barwne europejskie stroje oraz przygotowały flagi.

Mamy nadzieję, że uczniowie nie tylko świetnie się bawili, ale dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat naszej Europy.

Dziękujemy wszystkim uczniom, wychowawcom, nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie i wspólną zabawę. Kolejny Dzień Języków już za rok …

Zespół nauczycieli języków obcych