Zatorze naprawdę aktywne!

Dobiega końca realizacja zadania „Aktywne Zatorze”, realizowanego w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2020.

Od stycznia spotykamy się z mieszkańcami – dziećmi, młodzieżą i seniorami na różnorodnych zajęciach, pozwalających rozwijać pasje, zainteresowania i dbać o tężyznę fizyczną. Uczestnicy zajęć tworzyli kompozycje przyrodnicze – „Las w butelce”, wykonywali biżuterię i ozdoby świąteczne, własnoręcznie przygotowywali mydła, kremy i odżywki, uczyli się rozpoznawać rośliny i mądrze ich używać. Popularnością cieszyły się spotkania z dietetykiem i zajęcia sportowe – gry zespołowe, aerobic, zumba i zajęcia prowadzone w terenie, np. nordic walking dedykowany seniorom.

Dzieci i młodzież chętnie uczestniczą w zajęciach robotycznych i tych, poświęconych podstawom programowania i projektowania 3D.  Seniorzy, w dobie niewygasającej pandemii są zainteresowania rozwinięciem swojej wiedzy na temat platform komunikacyjnych oraz narzędzi internetowych, pozwalających bez wychodzenia z domu załatwić sprawy w urzędach.

Cieszymy się, że zaproponowane zajęcia spotkały się z przychylnością mieszkańców osiedla, o czym może świadczyć duża frekwencja i pełne listy oczekujących na kolejne terminy zajęć.

Realizacja zadania bardzo przyczyniła się do uatrakcyjnienia letniego wypoczynku dzieci, które z powodu koronawirusa nie mogły wyjechać z Gliwic – wakacyjne zajęcia organizowane były w miesiącu lipcu i cieszyły się ogromną popularnością.

Również w trakcie roku szkolnego zarówno dzieci jak i starsi chętnie spotykają się z instruktorami, ćwicząc n Sali gimnastycznej i siłowni, tańcząc, rozwijając swoje pasje przyrodnicze, plastyczne i informatyczne.

Pomimo bardzo trudnych warunków, spowodowanych epidemią jesteśmy szczęśliwi, że do końca października uda nam się przeprowadzić większość zaplanowanych zajęć.

Zaangażowanie mieszkańców daje nam prawo przypuszczać, że również zajęcia zaproponowane przez nas na przyszły rok będą cieszyły się równie dużym zainteresowaniem mieszkańców.

Jeżeli uważacie Państwo, że zaproponowane przez nas zajęcia są interesujące i warto je kontynuować bardzo prosimy o oddanie głosu na zadanie nr 4 w dzielnicy Zatorze (nazwa zadania: Warsztaty numer wniosku: 075).

Dodatkowo prosimy o Państwa głos na zadanie ogólnomiejskie nr 5 „Spotkania dla dzieci” (numer wniosku: 252)

Głosować można oddając głos na papierze lub przez Internet, na stronie www.gliwice.eu, w zakładce „Gliwicki budżet obywatelski”.

Głos w formie elektronicznej będzie można oddać na elektronicznych formularzach, które będą dostępne na stronie internetowej www.gliwice.eu pod hasłem „Gliwicki Budżet Obywatelski” od godz. 8.00 w dniu 23 października do godz. 20.00 w dniu 13 listopada 2020 r.

Potwierdzenie oddania głosu nastąpi poprzez zatwierdzenie linku aktywacyjnego przesłanego na adres e-mail (zatwierdzenie odrębnie dla każdego z formularzy).

Jeden adres e-mail może zostać wykorzystany do udziału w głosowaniu przez jednego uprawnionego.

Głos w formie papierowej będzie można oddać:

• wrzucając wypełniony i podpisany formularz do oznakowanych urn na terenie ZSP 12 (wszystkie głosy zostaną przekazane do Urzędu Miejskiego);
  • wrzucając wypełniony i podpisany formularz do oznakowanych urn w holu Biura Obsługi Interesantów Urzędu Miejskiego w Gliwicach przy ul. Zwycięstwa 21 (wejścia od ul. Zwycięstwa i ul. Wyszyńskiego) oraz w holu filii UM przy ul. Jasnej 31A, w godzinach ich otwarcia,
  • listownie, przesyłając wypełniony i podpisany formularz na adres Urzędu Miejskiego, ul. Zwycięstwa 21, 44-100 Gliwice (o fakcie oddania głosu w terminie decyduje data jego doręczenia przez operatora pocztowego do siedziby Urzędu),
  • w przypadku osób, którym rodzaj niepełnosprawności uniemożliwia oddanie głosu – za pośrednictwem konsultanta ds. osób niepełnosprawnych w Biurze Obsługi Interesantów UM przy ul. Zwycięstwa 21, w godzinach urzędowania (za okazaniem dokumentu potwierdzającego dane osobowe).

Z góry dziękujemy za okazane wsparcie!