Warsztaty “Bilingua – łatwiej z niemieckim”

Lekcje języków obcych nie muszą być nudne! Przekonali się o tym uczniowie klasy 4a, 5a, 5b oraz 6a, którzy mieli okazję wziąć udział w warsztatach organizowanych w ramach kampanii “Bilingua – łatwiej z niemieckim”. Projekt ten skierowany do dzieci i młodzieży został stworzony przez Dom Współpracy Polsko – Niemieckiej, a jego głównym celem jest promowanie dwujęzyczności. W ramach projektu 24 lutego odwiedziła nas Pani Iwona Berguła-Hanysek – doradczyni do spraw dwujęzyczności na terenie województwa śląskiego, która przygotowała dla naszych uczniów bardzo ciekawe lekcje języka niemieckiego. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, dlaczego warto uczyć się kilku języków obcych, wzięli udział w teleturnieju Va Bank, zagrali w domino, w żywe memory, robili gimnastykę w języku niemieckim oraz wzięli udział w licznych zabawach i grach językowych. Zajęcia były bardzo ciekawe i wesołe. Najbardziej aktywni uczniowie oraz zwycięzcy językowych gier otrzymali nagrody: koszulki, długopisy, linijki, notesy oraz aby rozwijać zdolności językowe polsko-niemiecki magazyn “Keks”. Na zakończenie Amelia z klasy 6a w imieniu wszystkich uczniów podziękowała Pani Iwonie w języku niemieckim za przybycie i przygotowanie animacji językowych.

Sylwia Boryczka