Adwentowy konkurs z języka niemieckiego

Uczniowie klas III-VI uczący się języka niemieckiego wzięli udział w klasowych konkursach znajomości słownictwa bożonarodzeniowego. Każdego dnia adwentu na kalendarzu adwentowym zawieszonym przed salą z języka niemieckiego pojawiało się wraz z obrazkiem jedno słowo w języku niemieckim. Z podanego słownictwa oraz z wiadomości poznanych na lekcjach o tematyce zimowej, adwentowej i świątecznej każda klasa napisała na początku stycznia konkursowy test. Zadania uczniów polegały na uzupełnianiu zdań poznanymi słówkami, rozwiązywaniu rebusów, łączeniu obrazków z odpowiednimi nazwami i wybieraniu poprawnej odpowiedzi. Przed feriami w każdej klasie odbyło się wręczenie dyplomów, medali oraz nagród. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!

Sylwia Boryczka