Lekcja przyrody w przyszkolnym ogrodzie

Chociaż do Gliwic prawdziwa zima jeszcze nie zawitała, to w naszym przyszkolnym ogrodzie przygotowania na jej nadejście trwają! Uczniowie klasy 2b wraz z panią Barbarą Zasadzień oraz Justyną Zbiechorską wyszli na zajęcia w terenie i dzięki pomocy konserwatora rozwiesili nowe budki lęgowe oraz karmiki dla ptaków. Uczniowie z niecierpliwością od razu wypatrywali gatunków ptaków, które skorzystają z naszej szkolnej “stołówki”! Ponadto mieli okazję zobaczyć prawdziwe ptasie gniazdo podczas sezonowej konserwacji jednej z starszych budek dla ptaków.

Mamy nadzieję, że w naszym ogrodzie zagości wiele skrzydlatych mieszkańców okolicy, a z nowych budek wiosną usłyszymy wesoły świergot piskląt.

Zachęcamy wszystkich uczniów, rodziców oraz spacerowiczów do zadbania o ptaki w sezonie zimowym i ich regularne dokarmianie nasionami zburz, słonecznika, suszonymi owocami czy orzechami.

Barbara Zasadzień