Międzyszkolny konkurs językowo-plastyczny z języka niemieckiego

Uczniowie klasy 4a oraz 5b w ramach zajęć z języka niemieckiego oraz historii i kultury Niemiec wzięli udział w międzyszkolnym konkursie językowo-plastycznym “Märchenhafte Burgen und Schlösser in Deutschland”. Konkurs był zorganizowany dla uczniów klas 4-6 przez Szkołę Podstawową nr 6 im. Noblistów Polskich w Gliwicach. Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie jednego z wybranych zamków lub pałaców w Niemczech oraz zapisanie hasła w języku niemieckim zachęcającego do jego zwiedzenia.

Praca uczennic klasy 4a Aleksandry Franz oraz Agnieszki Metz przedstawiająca wodny zamek Klaffenbach w Chemnitz zajęła pierwsze miejsce. Drugie miejsce zdobyli Jakub Borowiec i Rozalia Krawczyk z klasy 4a, którzy wybrali zamek Neuschwanstein w Bawarii. Wyróżniona została również praca uczennic klasy 5b Julii Rudner oraz Roksany Skarzyńskiej. Dziewczyny wykonały szkic zamku w Szwerinie.

22 listopada 2019 w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 6 odbyło się uroczyste wręczenie nagród, po którym wszyscy laureaci konkursu wzięli udział w ciekawych warsztatach dotyczących historii zamku Neuschwanstein w Bawarii.

Dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy wszystkim zwycięzcom!

Zapraszamy do galerii zdjęć z przygotowania prac, rozdania nagród oraz udziału w warsztatach.

Sylwia Boryczka