Zajęcia matematyczno-przyrodnicze

Podczas dodatkowych zajęć matematyczno-przyrodniczych uczniowie klasy 1b i 3a samodzielnie badają, odkrywają, eksperymentują, prowadzą obserwacje przyrodnicze, rozwijają zainteresowania matematyczne, przez co uczą się samodzielnego myślenia, zdobywają nowe doświadczenia i w innowacyjny sposób przyswajają treści przyrodnicze i matematyczne. Do tej pory poznali już zasadę funkcjonowania przyszkolnej stacji meteorologicznej oraz rolę obserwacji pogody w życiu codziennym. Samodzielnie wykonując doświadczenia,  zapoznali się z niektórymi właściwościami wody. Rozwijali wyobraźnię przestrzenną i sprawność manualną poprzez konstruowanie różnych brył i budowli. W ostatnim czasie, nawiązując do Światowego Dnia Drzewa, założyli własną hodowlę drzew: kasztanowców, dębów i drzew iglastych, poprzez zasadzenie owoców – będzie to początek do prowadzenia obserwacji i systematycznego dbania o sadzonki.

W tym roku szkolnym przed uczniami jeszcze wiele ciekawych zajęć!

Zajęcia prowadzi p. Barbara Olchawa.

Barbara Olchawa