Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Dnia 2 września 2019r. społeczność uczniowska Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 12 wraz z rodzicami świętowała uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Podczas akademii uczniowie klas piątych oraz drugich podjęli temat „Przerwanego marszu…” z dnia 2 września 1939r. To wtedy Dzieci Wojny nie dotarły do swoich szkół. Na pamiątkę tego wydarzenia odśpiewano uroczysty Hymn Polski oraz pieśni patriotyczne. Usłyszeliśmy: w wykonaniu Jakuba Króla z klasy 3a pieśń pt. “Co to jest Niepodległość?” , a także w wykonaniu Natalii Romik i Bartosza Wesołowskiego z klasy 5b pieśń pt. “My, Pierwsza Brygada”. Niezwykle symboliczna była dekoracja tego wydarzenia – z jednej strony szczęśliwe i kolorowe postacie, przedstawiające współczesne dzieci, z drugiej zaś – biało czarni uczniowie ze smutkiem na twarzy, spowodowanym tragicznymi wydarzeniami.

Chciejmy pamiętać o tych, bez których nie byłoby nas. Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz wszyscy pracownicy szkoły życzą naszym uczniom roku szkolnego pełnego sukcesów edukacyjnych.

Małgorzata Drzewiecka
Justyna Zbiechorska