Ciekawe zajęcia klas drugich

Uczniowie klasy 2 a i 2 b Szkoły Podstawowej nr 15 wchodzącej w skład ZSP nr 12 w Gliwicach w minionym tygodniu rozwijali zainteresowania techniczne oraz aktywności badawcze, poprzez poznanie źródeł energii odnawialnej i nieodnawialnej, i promowanie wiedzy o bezpiecznym i oszczędnym użytkowaniu energii elektrycznej. Lekcję poprowadziła Pani Barbara Olchawa wykorzystując pokaz, metodę ćwiczeń i praktycznego działania, linie czasu, zabawy doświadczalne, metody aktywizujące wykorzystując przy tym urządzenia pomiarowe (zasilacze sieciowe, zwojnice, galwanoskopy) i zestawy do przeprowadzania doświadczeń z elektryczności ZamKor El-Go , którymi dysponuje szkoła w związku z realizacją projektu unijnego Wzór na przyrodę. Uczniowie klasy 2a wykonali również samodzielnie wiatraki sprawdzając, jaka siła wiatru wprawi je w ruch.

Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z różnymi źródłami energii (energia paliw kopalnych, wiatru, wody, Słońca). Uczniowie dowiedzieli się jaki wpływ na środowisko naturalne mają poszczególne rodzaje pozyskiwania energii elektrycznej. Celem zajęć było też zrozumienie przez uczniów potrzeby poszukiwania i odkrywania nowych proekologicznych źródeł energii oraz zrozumienie potrzeby ograniczania zużycia paliw kopalnych. Wiedza zdobyta w ciekawy sposób z pewnością wpłynie na zwiększenie zachowań proekologicznych naszych najmłodszych uczniów, a pozytywne postawy takie jak oszczędzanie energii, segregacja odpadów czy wielokrotne wykorzystanie opakowań na stałe zapiszą się do kanonu codziennych nawyków naszych uczniów i ich najbliższych.

Zapraszamy do GALERIA