Sejmowa Komisja w progach Szkoły Podstawowej nr 15 wchodzącej w skład Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 12 w Gliwicach

7 marca 2019 r. w naszej szkole odbyła się wyjazdowa sesja sejmowa, w skład której wchodzili członkowie Komisji Wspólnej Rządu ds. mniejszości narodowych i etnicznych, przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, przedstawiciele Śląskiego Kuratorium Oświaty i Urzędu Miasta Gliwice.

Sesja poświęcona była ocenie przydatności realizowanych zadań z Programu Integracji na lata 2014 – 2020, a przede wszystkim działań podejmowanych podczas realizacji  działania „Świetlica integracyjna dla dzieci romskich i polskich „Pod lipami”. Nasi goście mogli obejrzeć występ wokalno – taneczny integracyjnego zespołu „Romane Ciechenia”, który działa przy naszej świetlicy.

Dyrektor zespołu Aleksandra Szyszka, dyrektor omówiła realizowane przez nas działania skierowane do społeczności romskiej, przedstawiła w czasie prezentacji efekty pracy oraz plany na przyszłość. Poruszone zostały także problemy z jakimi asystenci edukacji romskiej spotykają się na co dzień.

Goście zwiedzali budynek szkoły , w którym eksponowana jest działalność świetlicy a także pomieszczenia gdzie odbywają się działania dydaktyczne, wspierające i rozwijające  dla dzieci romskich.

Zapraszamy do http://zsp12.gliwice.pl/sp15/galeria/