Europejski Dzień Logopedy 2019

6 MARCA 2019

OBCHODY EUROPEJSKIEGO DNIA LOGOPEDY W ZSP NR 12
TYDZIEŃ LOGOPEDYCZNYCH ZABAW

Z OKAZJI DOROCZNEGO EUROPEJSKIEGO DNIA LOGOPEDY ZAPRASZAM W DNIACH OD 4 DO 8 MARCA NA WSPÓLNE ŚWIĘTOWANIE POPRAWNEJ WYMOWY.

W PROGRAMIE PRZEWIDZIANO:

• Dla dzieci przedszkolnych – wspólne czytanie i zabawy pod hasłem: „Z Brzechwą języka łamanie – chrząszcze, trzmiele, żubry, wieprze i inne, zwierzęce i nie tylko, trzeszczące i świszczące wierszyki”;
  • Dla uczniów szkoły (bez ograniczeń wiekowych) – konkurs z najtrudniejszą głoską naszego języka w roli głównej – „RRRRRRRRRRRRRRRRRR……”

W celu udziału w konkursie należy udać się pod salę logopedyczną  (nr 210, II p.), gdzie znajduje się tajemnicza skrzynka i….

1. Pobrać kartę konkursową – pobierz
  2. Wstawić w brakujące miejsca głoskę „l” lub „r”. Zadanie nie jest łatwe, więc można zabrać kartę do domu i popróbować wypełnić ją z rodzicami. Następnie poczytać trudne zdania, potrenować ich wymowę. Potem wrzucić wyniki do skrzynki i czekać na rozstrzygnięcie konkursu.
  3. Jeśli uczestnik zostanie zaproszony do drugiego etapu, to znaczy że świetnie poradził sobie ze wstawianiem liter.
  4. Teraz pozostaje tylko przeczytać prawidłowo zdania w obecności logopedy. Wtedy pierwsze miejsce będzie zdobyte!
  5. W konkursie przewidziano atrakcyjne nagrody.

Zapraszamy do udziału w konkursie!

KATARZYNA JAKUBOWSKA, logopeda