Drugi dzień półkolonii zimowych 2019

Drugi dzień półkolonii za nami.

Oj dzisiaj się działo:))

Dzięki uprzejmości Pani Magdaleny, która prowadzi w naszej szkole zajęcia z klockami Lego , bawiliśmy się i uczyli na warsztatach z robotyki. Budowaliśmy  model wiatraka , który można  samodzielnie wprawić w ruch. To było super 🙂

Kolejne zajęcia to ozdabianie bawełnianie  ( ekologicznych )toreb. Można było zaprojektować  swój oryginalny wzór ( np. Gucci) lub skorzystać z gotowych szablonów. Efekty naszej pracy  można zobaczyć w galerii zdjęć. Wszystkie prace wyjątkowe i unikalne 🙂

Zajęciami tanecznymi nie wszyscy byli zachwyceni ( zwłaszcza chłopcy) ale już po pierwszych minutach zajęć zapomnieli o wstydzie i dali się wciągnąć w doskonałą zabawę .
Bawiliśmy się wspólnie z instruktorami ze  Strefy Tańca 3arte Gliwice. Prowadzący swoim zaangażowaniem i temperamentem spowodowali, że wszyscy chętnie braliśmy udział w zajęciach
i świetnie się  bawiliśmy! 🙂

Zajęcia z fizyki i doświadczenia jak zwykle były ciekawe i fascynujące . Mogliśmy sobie pooglądać różne preparaty pod mikroskopem, budować obwody elektryczne, obejrzeć  niebo przez lunetę, pobawić się cieczą newtonowską itp.

Był również czas na zajęcia komputerowe.  Każdy znalazł dla siebie coś interesującego np. zabawę Ozbotem , praca w Tinkercadzie – grafika 3D, sterowanie robotami za pomocą tabletów, Scratch, troszkę pograliśmy w  gry logiczne i zręcznościowe.

Po dobrym obiedzie ( kotlet schabowy) czas na troszkę luzu. Kto chciał się troszkę pogimnastykować  czas spędzał na sali gimnastycznej, inni po prostu bawili się na świetlicy szkolnej, można było też popracować nad swoim angielskim korzystając z aplikacji na tabletach lub telefonach komórkowych.

Drugi dzień półkolonii minął bardzo szybko i był bardzo pracowity! 🙂

Zapraszamy do GALERIA