Wyjście klas pierwszych do Mrowiska na spektakl pt. ” Pszczółka Maja”

Dnia 23.11.2018 uczniowie klas Ia oraz Ib pojechali do CKS Mrowisko na spektakl pt. “Pszczółka Maja”.

Czy o przyrodę warto dbać?Czy świat owadów może być ciekawy?Czy w świecie zwierząt też możemy spotkać dzieci?Czy bez pszczół życie człowieka na ziemi byłoby zagrożone?
Odpowiedzi na te i inne pytania uczniowie znaleźli w spektaklu,  który przygotował Narodowy Teatr Edukacji. „Pszczółka Maja” przedstawiła dzieciom świat, który sama poznaje, w którym uczy się  żyć. Bycie młodym to piękny czas, pełen zabawy, szaleństwa ale także i nauki na przyszłość. Maja wraz z Guciem i swoimi przyjaciółmi przenieśli uczniów na teatralną łąkę, gdzie mogli wszystkiemu przyjrzeć się z bliska. Przebywanie z Mają i jej przyjaciółmi na pewno wzmocniło świadomość ekologiczną dzieci oraz pobudziło wrażliwość na piękno przyrody. Nauczyło ich również szacunku dla każdego nawet najmniejszego istnienia. Całe widowisko zakończone zostało krótką prelekcją nt. “masek teatralnych” oraz wspólnym tańcem z Panem Gąsienicą.

Dodatkową, w tym dniu atrakcją dla dzieci była możliwość zabrania z domu swojego ukochanego Misia, którego święto obchodziliśmy tego dnia w szkole.
Każde dziecko z okazji Dnia Pluszowego Misia dostało słodki poczęstunek.

Zadowolone dzieci wróciły po spektaklu do szkoły 🙂