Pasowanie na ucznia klasy pierwszej 2018/2019

Dnia 4 października 2018 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym Nr 12, odbyła się wyjątkowe wydarzenie, podczas którego pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do społeczności szkolnej. Była to uroczystość Pasowania na ucznia. We wspólnym świętowaniu wzięło udział wielu zgromadzonych gości m.in.  przedstawiciele Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Przedstawiciele Rady Osiedlowej Zatorze. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu oraz powitania wszystkich przybyłych gości.
Bardzo miłym akcentem dla pierwszaków było powitanie ich przez uczniów z klas starszych, którzy w swoich wierszykach wprowadzili młodszych kolegów i koleżanki do szkolnego świata pełnego przygód.
Zanim uroczyście został nadany każdemu tytuł ucznia SP 15, pierwszoklasiści wraz z wychowawczyniami:
p. Karoliną Grzechcą oraz p. Justyną Zbiechorską przygotowali inscenizację, podczas której zaprezentowane zostały  umiejętności: taneczne w  tańcu integracyjnym, wokalne oraz recytatorskie. Po ślubowaniu Pani Wicedyrektor Barbara Kozak pasowała dzieci klas pierwszych na uczniów Szkoły Podstawowej nr 15.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz kuferki z pomocami dydaktycznymi i słodkościami. To były bardzo piękne i wzruszające chwile, które pozostaną w pamięci każdego z Nas.