Festyn Rodzinny

Jak co roku w naszej szkole organizowany jest Festyn Rodzinny, podczas którego można skorzystać z wielu atrakcji. W tym roku mogliśmy zjeść przepyszną grochówkę, grillowaną kiełbasę i kaszankę, a wielbiciele słodkości mogli rozkoszować się smakiem domowego ciasta, upieczonego przez rodziców naszych uczniów. W trakcie trwania imprezy goście mogli wziąć udział w zawodach sportowych, podczas których największą atrakcją był mecz piłki nożnej między uczniami klas pierwszych szkoły podstawowej a ich rodzicami. Przez cały czas trwania festynu mogliśmy oglądać występy naszych przedszkolaków i pierwszoklasistów, zobaczyliśmy pokaz  taneczny romskiego dziecięcego zespołu Terne Ćhawe ze świetlicy Amaro Strychos z Bytomia, obejrzeliśmy pokaz taneczny dziecięcej grupy tanecznej „Szok” oraz pokaz tańca brzucha w wykonaniu absolwentki naszej szkoły, usłyszeliśmy wokalne występy naszych uczniów, a także romskiego wokalisty z Kędzierzyna  – Koźla – Tulipana, któremu towarzyszył zespół taneczny Romano Kheliben. Rodzice naszych uczniów mogli obejrzeć występy swoich pociech, które tworzą integracyjny zespół wokalno – taneczny Romane Cierchenia, działający przy świetlicy integracyjnej dla dzieci romskich i polskich „Pod Lipami”, a także mogliśmy wysłuchać pokazu akordeonowego w wykonaniu Ersada Kaminskiego, absolwenta Szkoły Muzycznej I i II stopnia. Występy na scenie zakończył pokaz karaoke, skierowany do wszystkich uczestników. Przez cały czas trwania festynu mogliśmy: obejrzeć działanie stacji meteorologicznej, wysłuchać odgłosu ptaków, kupić ekologicznie wyhodowane sadzonki, zaprojektować i pomalować koszulki, wziąć udział w warsztatach naukowych, zapleść wianki z żywych kwiatów, pomalować paznokcie lakierami firmy Avon, zrobić maseczki na ręce z firmy Mary Kay, a także zagrać w grę terenową z nagrodami. Fajną atrakcją była możliwość skorzystania z alkogoogli, gdzie każdy chętny mógł poznać jak zachowuje się człowiek za kierownicą po spożyciu alkoholu. Dodatkową atrakcją był pokaz sztuk walki. Przez cały czas trwania naszego Festynu można było wesprzeć gliwickie hospicjum poprzez zakup losów w loterii organizowanej przez  owe hospicjum.